Uzman doktorlarımız sizi bekliyor! Tedavinize hemen başlayalım!

Fildent dijital gülüş tasarımı

Fildent Ankara Dijital Gülüş Tasarımı, estetik diş hekimliğinin en çok merak edilen konularından biridir. Birçok nedenle zarar görmüş, estetik olarak görüntüsü bozulmuş dişler ve dişetlerini en güzel hale getirmeyi amaçlar.

Intro

3D model oluşturmaya yönelik akıllı teknolojileriyle dijital gülüş tasarımı Fildent'de sizi bekliyor!

Ağız yapınızı 3 boyutlu tarayıcılar ile tarıyoruz.
Çene hatlarınıza uygun gülüş tasarımı oluşturuyoruz.
Son teknoloji görüntü işleme yazılımları kullanıyoruz.
Image
Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Fildent Ankara Dijital Gülüş Tasarımı, estetik diş hekimliğinin en çok merak edilen konularından biridir. Birçok nedenle zarar görmüş, estetik olarak görüntüsü bozulmuş dişler ve dişetlerini en güzel hale getirmeyi amaçlar. Hastanın çene kemiğinin yapısı, ağız ve dişlerin durumu, yüz şekli hesaba katılarak olabildiğince doğal ve kusursuz gülüş düzenlemesidir. Aslında bir tedavi yöntemi gibi duran dijital gülüş tasarımı bir çok işlem ve tedavi sonrası gerçekleştirilebilir.

Dijital Gülüş Tasarımı Hangi İşlemler Sonucu Gerçekleşir?

Kusursuz bir gülüş için bir çok faktör devreye girer. Bunlardan çene kemiğinin yapısı, ağız ve diş sağlığı, yüz hatları, cinsiyet ve yaş bazılarıdır. Hastanın beklentisi ve tedaviyi ne amaçla istediği de bu faktörler arasında yer almaktadır. Her hasta estetik olarak farklı faktörler barındırdı için her hasta için tüm işlemler baştan uygulanır. Öncelikle dişlerin sağlık düzeyi yani çürük var mı yok mu, dişetinde tedavi gerektirecek bir hastalık var mı yok mu bunlar araştırılır. Hastanın dişlerinde bir soruna rastlanırsa önce bu sorun için bir tedavi uygulanması gerekir. Bu tedavi hastalığına göre değişiklik gösterir. Ardında dijital gülüş tasarımı için dişler detaylıca temizlenir. Her hastanın tedavi işlemi farklılık göstermektedir. Hastanın ihtiyacı olan tedavi yöntemleri kararlaştırılarak bir harita çıkarılır. Hastaya bu harita hakkında detaylı bir anlatım gerçekleştirilir. Genel olarak her hastada rastlanan işlemler şunlardır; gingivektomi denilen ilk işlem dişeti estetikliğine bir adımdır bu sayede dişlerin destek aldığı diş etlerinin estetik olarak en iyi sonuçları doğurması sağlanır, diş beyazlatma yani bleaching denilen işlem uygulanır, implant ve protez işlemi hastanın eksik dişlerini tedavi etmek için kron köprü ve benzeri implant tedavilerinin yanında doldu gibi bir çok tedavi yöntemi de uygulanır, porselen kaplamalar, lamine kaplamalar, zirkonyum kaplamalar ve diş teli yani ortodontik tedavi dişlerinizin düzgün şekilde yerlerine oturmasını sağlamak için uygulanır. Bu işlemler hastalar arasında sıkça kullanılır.

Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dijital Gülüş Tasarımı denilince akla gelen ilk soru ne olduğu değil nasıl olduğudur. Adı üstünde gülüş tasarlama fakat dijital mi o nasıl olacak diye düşünüyorsanız cevabını veriyorum. Gülüş tasarımı için öncelikle hastanın tüm ağız ve diş yapısı öğrenilir. Devamında bütün ölçümler ve testler yapılır. Hastanın ağızını ve dişlerini bir çok planda fotoğraflayarak dijital yani bilgisayar ortamına aktarılır. Bundan sonra dijital ortamda hastanın beklentilerine ve hastanın taşıdığı özelliklere göre kusursuz gülüş tasarlanır. Tasarım sonrası hastayla uyumuna bakılır. Uyumsuzluğu düzeltmek için ortodonti yani diş teli tedavisi gerekiyorsa önce bu tedavi uygulanır. Protez ve implant tedavi yöntemleriyle eksik diş ya da dolgu gerektiren dişler onarılır. Hastaya tedavi sonrası oluşacak gülüş gösterilir ve onay alınır. Devamında ise restorasyon işlemleri başlar. Güzel gülüş için gerekli olan bir şey daha var dişlerin beyaz olması gerekir. Bu konuda hastanın tercihine ve diş yapısına göre farklı alternatifler karşımıza çıkmakta. Dişler istenilirse beyazlatılır, bu işlem diğer tedavi yöntemlerine göre daha hızlı olsa da diğer tedavi yöntemlerine daha kısa ömürlüdür. İkinci alternatif ise porselen kaplamadır. Dişlerin yüzeyi porselenden imal edilen kaplamalar sayesinde beyaz bir görünüm kazanır. Zirkonyum kaplama da dişlerin beyaz görünmesi için uygulanan farklı bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkar. Tüm bu işlemlerde dikkat edilen ve hastaların bu konuda dikkatli olmaları gerek dediğimiz dudak şekli ve duruşu. Hekiminiz sizi bilgilendirmeyi unutur veya aksatırsa dudaklarınızın duruşuyla prova yapmayı işlemlerin öncesinde isteyin aksi taktirde olumsuz sonuçlar doğabilir.