Uzman doktorlarımız sizi bekliyor! Tedavinize hemen başlayalım!

All On Four İmplant Tekniği

All On Four İmplant

All On Four İmplant

Fildent Ankara All On Four İmplant tekniği kemik erimesine karşı geliştirilmiş kusursuz bir tekniktir. Tüm dişlerini kaybetmiş hastalarımızın sıkça yaşadığı bir problem olan kemik erimesi, sabit implantın yapılmasını engellemektedir.

Kusursuz bir teknik demiştik işte bu yüzden, böyle imkansız operasyonlara imkan sağlayan, Fildent Ankara, All On Four İmplant tekniği ile protez yapılmasını mümkün hale getiriyor. All On Four İmplant tekniğini basitçe anlatmak gerekirse, çene kemiğinize farklı açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine protez dişler yapılmasıdır. Bu sayede kemik erimesinin imkansız kıldığı bu işlem hızlı ve güvenilir şekilde sağlanabiliyor.

All On Four İmplant Tekniğinin Avantajlı Yönleri Nelerdir?

Tüm dişlerini kaybetmiş olan hastaların aynı gün içerisinde girecekleri tek cerrahi operasyon işlemi olacaktır. All On Four İmplant tekniği sayesinde çene kemiğinin implantı kabul etmesini beklemeden protez tedavisi de yapılabilmektedir. Daha hızlı ve güvenli olan bu işlem sayesinde yapay dişlerinize erkenden kavuşmuş olursunuz.

Dental implant işleminden daha kısa süren bir operasyondur. Hastalarımızın zamanından çalmadan kusursuzca bitirilebilen bir tedavi yoludur. Bu nedenle Fildent Ankara olarak All On Four İmplant tekniğini bir çok hastamıza öneriyoruz.

All On Four İmplant tekniğinde sıradan implant tedavisinde görebileceğiniz kemik arttırma işlemleri uygulanmadığından operasyon daha kolaydır. Bu sayede doktorlarımız daha güvenle hareket eder. Çene yapınıza bağlı tüm engeller ortadan kalktığı için tedavinin basit bir standarttı vardır. Her hastaya aynı tedaviler uygulanır. Çok nadir de olsa ufak sorunlarla karşılaşılır ama implant tedavisinde ki gibi büyük farklar söz konusu değildir.

Daha uygun fiyatlara sahiptir. Gerek kullanılan dental implant sayısı gerekse buna bağlı olarak uygulanan cerrahi işlem sayısı klasik dental implant tedavilerine oranla daha düşük sayıdadır. Bu nedenle All On Four İmplant tedavi tekniğinin maliyeti daha düşüktür.

Yapay yollarla yapılan Fildent Ankara All On Four İmplant tedavi tekniğinin ekstra getirisi estetik bir gülüştür. Doktorlarımız tarafından yerleştirilen implantların üzerine gerçekleştirilen protez diş operasyonu çene yapınıza bağımlı olma zorunluluğu duymadığı için en güzel gülüş açısını yakalıyor ona göre tedavi başlatılıyor. Bu sağlanırken hastanın dudak ve ağız yapısına uygun şekilde tasarlanıyor.

Temizliği ve bakımı daha kolaydır. All On Four İmplant tedavi tekniği çene kemiğinizde ekstra bir işlem gerektirmediği için belirli bir sürenin ardından normal dişlerinizi nasıl temizliyorduysanız o şekilde temizleyerek sağlıklı kalmasını sağlaya bilirsiniz.

Hareketli diş protezlerinde bulantı problemi yaşayan hastalarımızın çokça talep ettiği bir teknik. Sabit olması hasebiyle bulantı refleksleriniz uyandırılmaz ve hayatı dolu dolu yaşamanıza olanak sağlar.

All On Four İmplant tedavi tekniğinin bir diğer can alıcı noktası ise alışma sürecidir. Sınırları daha kısa olan bu tedavi sonrası bir kaç günde hızlıca yeni dişlerinize alışmanız mümkün.

Tedavi süresi ciddi anlamda kısadır. Tatil yerlerinde bile kolaylıkla All On Four İmplant tedavi tekniğini kullanabilir ve sağlığınıza hızlıca kavuşabilirsiniz.

All On Four İmplant Tedavi Tekniği Aşamaları?

Fildent Ankara’da All On Four İmplant tedavisi için öncelikle bilgisayarlı tomografi çekilir ve hastanın tedavi tekniği için uygunluk derecesi saptanır. Uygunluk testini geçen hastalarımıza 4 adet implant ister lokal anestezi isterseniz de genel anestezi ile çene kemiklerine takılır. Aynı gün içerisinde diş protezi işlemine geçilir ve bitirilir yaklaşık olarak, hastanın dikkatine ve ilaçlarını kullanma disiplinine bağlı olarak, 3 ay sonra daimi (kalıcı) protez dişler takılır. Son olarak Ankara All On Four İmplant tedavi tekniğinin üzerine şunu söylemekte yarar görüyorum. Yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde varılan kanaatler, All On Four İmplant tedavi yönteminin uzun süreli takipler neticesinde yüksek oranda başarı sağladığını, başarısız olan tedavilerin ise tedavi tekniğinden bağımsız farklı sağlık sorunlarının neden olduğu açıklanmıştır.

All On Four implant tekniği kimlere uygulanabilir?

All On Four implant tekniği; ağızda hiç dişi olmayan, dental implant uygulamasına engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip tüm hastalara uygulanabilir.

All on four implant işlemi sonrası ağrım olacak mı?

Başarılı bir tedavi yapıldığında işlem sonrası süreç daha konforlu geçer.Bunun için doktorunuzla tedavi öncesi detayları konuşmalı, onun yönlendirmesi doğrultusunda bazı ilaçları kullanmalısınız. Bazı ilaçların işlem öncesi kullanılmaya başlanması, işlem sonrası geçirilen süreci kolaylaştırır.Her dental implant operasyonu sonrasında olduğu gibi işlem sonrası bir miktar ağrı ve şişlik görülebilmektedir. Ancak bu şikayetler, doktorunuzun tavsiyesine uygun olarak kullanacağınız ilaçlarla rahatlıkla kontrol altına alınabilmektedir.

All On Four işlemi başarılı bir prosedür müdür?

All on four işleminin uzun dönemde yüksek başarı oranına sahip bir tedavi yöntemi olduğunu göstermektedir.