Tecrübeli doktorlarımız sizi bekliyor! Tedavinize hemen başlayalım!

Ankara İmplant Tedavisi

İmplant alanında tecrübeli hekimlerimiz ile tedavinizi %100 mutluluk ile tamamlıyoruz! Gülecekseniz sizi hiç tutmayalım!

Sizin de estetik bir gülüşe kavuşmak için implantlara ihtiyacınız olabilir. Fildent Ankara implant merkezi

Ağız Sağlığını Korur
Kemik Kaybını Önler
Çiğneme Gücü Artar
Image
Dental İmplant İşlemi Nedir?

Dental İmplant işlemi diş eksikliği gözüken hastalara uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uzman diş hekimlerinin kök tedavisi için uyguladıkları bu işlem eğer doğru yapılırsa sorunsuz bir şekilde, sağlıklı dişlerle hayatınıza devam edebilirsiniz. Fildent Ankara Dental İmplant işlemi eksik dişiniz için ağız yapınıza uygun yapay diş kökü takılma işlemidir. İnsan vücuduna, ağız ve diş sağlığınıza uygun şekilde gerçekleştirilmesi için titanyum metallerinden üretilen yapay kök çene kemiğine oturtturulur. Doktorunuz tarafından takip edilir ve titanyum merallerinden oluşan yapay diş kökünüzü çene kemiğiniz tam manasıyla kabul edince protez işlemleri başlar. Bu sayede Dental İmplant işlemleri bitmiş olur.

Dental İmplant işleminde yapay kök takılırken nasıl bir yol izlenir?

Yukarıda anlattığımız işlemler gerçekleştirilirken Fildent Ankara, Dental İmplant takım aşamasında lokal anestezi uygulanır. Dental İmplant işleminin yapılacağı bölge uyuşturulur ve kısa bir süre uyuşturma işleminin tam manasıyla gerçekleşmesi beklenir. Bu sayede hastanın işlemler esnasında ağrı, sızı ve acı duyması engellenmiş olur. Dental İmplant işlemi esnasında her diş sağlığı hizmetinde olduğu gibi sadece cihazların sesleri duyulur. Dental İmplant işlemi öncesinde reçeteyle verilen ilaçların kullanımı sayesinde hastanın daha rahat bir operasyon geçirmesi sağlanıyor. İşlem esnasında ve işlem sonrası doktorunuzun vereceği ilaçları düzenli şekilde kullanmanız gerekmekte işlemlerin kusursuz sonuç vermesi için çok önemli bir nokta.

Image
Image link

Fildent İmplant Tedavisi

Siz de Ankara Dental implant uygulamasında çok başarılı bir diş hekiminden dilediğiniz gibi detaylı bilgi alarak muayene olabilirsiniz; zaman kaybetmeden hemen hekimlere ulaşmak için en çok tercih edilen yol Fildent Ankara oluyor. Hem kolay hem de güvenilir şekilde irtibat kurmak için geç kalmayın. Randevunuzu alın ve uzman hekimlerle implant ve tedavi sürecinizi birlikte kararlaştırın. Fildent implant ankara

implant ankara
straumann implant
medentika implant fiyatları
implant tedavisi

Dr. Dt. Hamiyet Ünsal

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı

Dental İmplant Hangi Durumlarda Gerçekleştirilir?

Fildent Ankara İmplant Diş Tedavisi
Tek diş kayıplarında, sağlıklı dişlerin alınmasının istenmediği durumlarda gerçekleştirilebilir.
Hareketli protezlerin altına desteklemek, sabitlemek için tercih edebilirsiniz.
Tam dişsiz ağızlarda sağlam, sabit protezler yapabilmek için kullanabilirsiniz.
Çoklu diş kayıplarında iki seçeneğiniz bulunmakta. Hareketli protez (takma dişler) birinci seçeneğiniz iken alternatif olarak Dental İmplant hizmetini de kullanabilirsiniz.
Dental İmplant İşleminin Avantajları Nelerdir?

İmplant işlemi, diş eksikliğinin tedavisinde kullanılan geleneksek işlemlere göre daha sağlıklı bir ağız yapısı sizlere sunuyor. Geleneksel köprü restorasyonu işleminde sağlıklı dişlerin kesilmesi gibi bir çok ağız sağlığınıza zararlı işlem bulunmakta. Dental İmplant işleminde bu önlenir. Bu sayede sağlıklı dişlerinizin ömrü uzar, dişlerin mine tabakası korunmuş olur. Gerçek dişlerle hayatınıza devam etmeniz sağlanır. Geleneksel tedavinin bir başka sıkıntısı da uzun yıllar kullanmanız hasebiyle diş ve diş etinize gün geçtikçe fazla baskı yapması ve bu nedenle rahatsızlık duymanızdır. Dental İmplant işlemi çene yapınıza tam uygun şekilde takılan sabit protezler olduğundan gerçek dişlerinizden farksız bir deneyim sunacaktır. Hareketli protezlerin takılıp çıkartılma gibi sorunlarını yine Dental İmplant işlemi sayesinde ortadan kaldırmak mümkün. Görünüş olarak orijinal dişlerinizden farksız olan Dental İmplant hizmeti sağlıklı bir gülüşü de hayatınıza yerleştiriyor.

Dental İmplant Tedavisinden Çok Korkuyorum Diyorsanız;

Dental İmplant tedavisi ne kadar ağrısız, sızısız ve acısız geçiyor diye hastalarımıza dil döksek de birçok hastamızı buna ikna etmek imkansız oluyor. Bu gibi durumlarda Fildent Ankara Dental Implant isleminde hastayı genel anesteziye aliyor ya da sedasyonla işlemleri gerçekleştiriyoruz. Hastalarımız bu sayede işlemlerin sesini bile duymadan tedaviyi bitiriyoruz.

İmplant Tedavisinin Ömrü Ne Kadardır?

Tam kesin bir ömür vermek gerekirse bunun cevabını bilmiyoruz. Çünkü çene kemiğine tam olarak oturmuş bir İmplant tedavisi düzenli ve kaliteli ağız bakımı yapıldığı taktirde ömür boyu kullanılabilir. Yani tedavinin ömrü tamamen hastanın dişlerine nasıl baktığıyla alakalı. Son olarak sıkça karşılaştığımız bir soru olan,

Dental İmplant Tedavisi Yaş Sınırı Nedir?

Alt yaş sınırı olarak, çene kemiğinin gelişimi bitiş olan her yaş grubu, üst yaş sınırı ise yoktur. Bu şekilde cevaplanırsa en doğru sonuç ortaya konulmuş olur. Fildent Ankara Implant tedavisi hakkinda merak ettiginiz tum sorularin cevaplarini Fildent YouTube kanalımızda bulabilirsiniz.