Tecrübeli doktorlarımız sizi bekliyor! Tedavinize hemen başlayalım!

Pembe Estetik

Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği)

Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği)

Diş hekimlerinin sizlere sağladığı bir estetik operasyondur. Diş eti estetiği temel yapı taşını oluşturur. Kusursuz bir gülüş için çabalayan diş hekimleri, sadece dişlerin düzgün ve sıralı olmasıyla ilgilenmiyor zira dişleriniz ne kadar sağlıklı olursa olsun diş etiniz kusursuz gülüşünüze bir engel olarak hayatınızda yer tutar.

Diş hekimliği tarafından Pembe Estetik denilen bu operasyonun genel amacı, morarmış sürekli kanayan, fazla uzun ya da fazla kısa şekilde gelişim göstermiş ve iltihaplı diş etleri gibi kusursuz gülüşe engel olan unsurlar barındırıyorsa bu düzeltilir. Bu sayede kusursuz bir gülüş sağlanmış olur.Pembe Estetik diş eti tedavisi diş etlerinin yapısını ve rengini değiştirerek sağlanan bir tedavidir. Sadece estetik kaygısı değil hastanın diş etlerinde görülen ciddi rahatsızlıkları da önlemek amacıyla yapılmaktadır.Pembe Estetik diş eti tedavisi için öncellikle hastanın diş etinin sağlıklı olması gerekmektedir. Yapısal, renk ve benzeri bir çok faktör hesaba katılarak yapılan bu işlem sonrası hasta hemen tedavi altına alınmaz. Yaşadığı diş eti probleminin çözülmesinin ardından birkaç gün bekletilir. Bu süreç içerisinde hastanın ağız ve diş sağlığına ayrı bir özen göstermesi istenir. Bu süreç bittikten sonra Pembe Estetik diş eti tedavisi için hekiminizin kapısını çalacaksınız.Pembe Estetik diş eti tedavisi başladığında hastanın ağız ve dişleri derinlemesine kontrol edilir. Diş etleri gül kurusu denilen açık bir pembeliğe sahip olması gerekir. Bu estetik işleme geçmeden önce sağlıklı diş etlerinin şişkinliği indirilir. Doğal olarak estetik ameliyatı sırasında diş etlerinizin şişkin olmaması gerekmektedir. Diş eti probleminiz her ne ise, iltihap, çekilme ve benzeri hastalıkların tedavisi başlar. Bu nedenle Pembe Estetik diş eti tedavisi için hastanın tedavi süreci hakkında net bir şekilde bilgi veremiyoruz. Pembe Estetik diş eti tedavisi genel olarak amacı diş etinin kalınlığını, boyunu, enini ve seviyesini milimetrik şekilde ayarlama işleminin adıdır.

Pembe Estetik Diş Eti Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Pembe Estetik diş eti tedavisi aslında bir çok tedavi sürecinin ortasında yer almaktadır. Diş etleri ağız içerisinde en önemli noktalardan biridir. Kusursuz bir gülüşten önce dil etinin kontrolü gerçekleşir ve tedavi süresince problem yaratabilecek bir rahatsızlık varsa önce bu tedavi edilir. Tedavi hakkında daha kapsamlı bilgi vermek gerekirse Gummy Smile dediğimiz diş etlerinin aşırı göründüğü vakalarda yapılması gerekenler genel olarak, diş eti çekilmesi rahatsızlığı, diş kökü gözükme problemi, dişlerin anatomik kron yapısının fazla olması gibi faktörler yer almakta. Bu tip rahatsızlıkların teker teker giderilmesi sonucunda tedavi süreci için beklemeye alınır hasta. Ardından hasta gördüğü tedavi sonrası iyileşme sürecine alınır. İyileşme süresince hasta ağız ve diş sağlığına büyük önem vermelidir. İyileşme sürece tamamlandıktan sonra sağlıklı diş etleri üzerinde, ağzımızda yer alan ön iki dişin di eti şeklinde oynama yapılır bu oynama, diş etini diş kökünden ayıran hayali bir çizginin hafif bir şekilde dudaklara değdirilmesi şeklinde ayarlanır.Gerekli görülürse yani kusursuz gülüş sağlanamadıysa hasta farklı tedavilere daha girebilir. Kusursuz gülüş sadece diş etleriyle değil dişlerle de ciddi oranda çalışma ister. Dişlerinin yapısı, rengi, çürük ya da eksik ve benzeri diş problemi hastanın ağız içerinde varsa kusursuz gülüşe sahip olabilmek için bunun da tedavisini görmek zorundadır.

Pembe Estetik Diş Eti Tedavisi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Pembe Estetik diş eti tedavisi için korkulacak hiç bir şey yoktur. Hastanın acı ve ağrı çekmemesi için bir çok önlem alınır. Pembe Estetik diş eti tedavisi ağrısız bir tedavidir.